Ilumináti – seminární práce

 

   Otázka: Ilumináti

   Předmět: Základy společenských věd

   Přidal(a): Radana P.

 

GYMNÁZIUM J. A. KOMENSKÉHO A JŠ S PRÁVEM STÁTNÍ JAZYKOVÉ ZKOUŠKY UHERSKÝ BROD

Seminární práce do předmětu Společenskovědní seminář

Autor: Radka Přikrylová

 

Abstrakt

Jako téma své seminární práce jsem si vybrala tajné společenství Ilumináty.

V první části mé seminární práce je uvedena charakteristika tohoto společenství, dále historie, ale také se krátce zmíním o samotném zakladateli.

V polovině seminární práce jsou popsány základní znaky a symboly, například Rain Man.

Poté bude následovat nejobsáhlejší kapitola a to hudební průmysl, kde se budu postupně zmiňovat o umělcích hudebního průmyslu, kteří dávají své působení v tomhle společenství jasně najevo určitými znaky ve svých videoklipech a nebo symboly, které ukazují pomocí rukou.

 

Úvod

Tohle téma jsem si vybrala, protože se domnívám, že tématika Iluminátů není příliš mezi lidmi známá.

Všichni se téměř dennodenně setkáváme s různými znaky a symboly této utajované skupiny, ale většinou nemáme ani ponětí o tom, jaké poselství skrývají. Často jsou Ilumináti popisováni jako světová elita, ke které se řadí velmi mocní lidé, stojící v pozadí a v podstatě, podle odborných článků, rozhodují o našem osudu, ale také o osudu naší planety.

 

ILUMINÁTI

Mezi zvláštními tajnými společenstvím jedno vyčnívá svými zvláštními neobyčejně hrozivými charakteristikami. Tento spolek už dlouhá desetiletí ovládá kola dějin.

Ilumináti neboli Osvícenci, dokonce i Luciferové je označení pro tajnou společnost, která má podle literatury, v plánu získat nadvládu nad celým světem pomocí „Nového světového řádu“.

Tohle společenství má v plánu pomocí různých donucovacích prostředků, jako jsou například manipulace nebo korupce, úplně rozvrátit dosud fungující pořádek, ale také církevní a podobné struktury.

Jejím cíle je nahnat lidstvo pod jednu skupinu vyvolených. A proto je potřebné vyvolat ve světě chaos, pomocí různých válečných konfliktů a také politických,  rasových a dalších nepokojů. Tohle všechno má také podle všeho vést ke zhroucení celosvětového hospodářství, ale také morálky.

 

Historie Iluminátů

Roku 1775 jezuita Adam Weishaupt založil v Bavorsku řád perfekcionistů, kteří byli později  známí jako Ilumináti.

Název tohoto společenství byl odvozen z dvou slov a to slova alumbrados, které je španělského původu , dále pak slova illumineés francouzkého původu. Spojení těchto slov označovalo sektu, která zastávala přímou komunikaci s bohem bez prostřednictví církve.

Již před více než 200 lety mělo společenství jasné cíle, a to zrušit všechna náboženství,  vymýtit veškeré státy, státní hranice a také celkově zrušit jejich vlády. Nad sjednoceným lidstvem bude stát pouze jeden vládce a to řád Iluminátů.

Společenství vzniklo uvnitř zednářské lóže, kdy zednářství dávno patřilo k velmi uznávaným tajným řádům s velmi dlouhou čekací listinou. Zednářství  bylo navštěvováno opravdu mocnými lidmi a to byl přesně pro Adama Weisthaupta ten správný čas, kdy představit svůj  řád, který se pomalu začal řadit mezi tajná společenství.

Pro svůj řád si Adam Weishaupt propůjčil strohou militaristickou hierarchii jezuitu, kterou rozdělil do 13 skupin.  Hierarchie nikdy nebyla kompletní, protože vyšši stupně nebyly  zaplněny, pouze Adam Weisthaupt se sám označoval za krále, tzn. toho nejvyššího.

A. Weisthaupt také vytvořil celý systém různých kódů a přezdívek, protože byl jasně přesvědčen o tom, že řád bude fungovat i v budoucnosti a samozřejmě bude po celou dobu v utajení. Písmena byla zakódována v nižších úrovních, dále je nahrazovaly hieroglyfy.

Řád se velmi rychle rozšířil téměř po celé Evropě a ke společenství se začalo přidružovat víc a víc lidí, a proto se  katolická církev a zednářské lóže se cítily ohroženy. Proto se pokusili společenství zastavit, myslely si, že když pošlou A. Weishaupta do exilu, řád přestane fungovat. Tento plán nevyšel, poněvadž odnože iluminátů byly tak silné, že bez sebemenších problémů dokázali fungovat sami.

Roku 1790 přestal řád v zemích Bavorsku, Prusku a dalších oblastech Německa oficiálně existovat, ale jeho zmizení bylo pravděpodobně jen jako.  Je možné, že řád opravdu zanikl, ale  určitě přežily jeho myšlenky.

 

Adam Weishaupt

O samotném zakladateli Adamu Weishauptovi vypovídá historie poněkud málo. Zajímavé je, že se dá podle sémantiky váhat i nad jeho jménem. Když si rozdělíme jeho jméno na křestní jméno Adam, cože znamená první muž, poté příjmení rozdělíme na slova weis, což znamená moudrost a haupt značí v němčině vůdce, dá nám to celkem dohromady první muž, který vedl k moudrosti.

 

Znaky

Jak můžeme vidět ve spoustě videoklipech, filmech a jiných projevech kultury se můžeme setkat  s různými znaky , o kterých nevíme ani , že skrývají nějakou symboliku . Ráda bych zmínila alespoň ty nejzákladnější znaky.

 

Motýlí vzory

Týká se to hlavně oblečení s různými motýlími vzory, ale také symboly motýlů obecně.

Motýl je známý , jako symbol projektu Monach, což znamená v překladu zrození.

Tuto tematiku použila například  Uma Thurman na reklamu na kosmetiku , Avril Lavingne pro své promo fotografie, kde byly umístěny motýlí křídla v jejím vrženém stínu. Dále pak Selena Gomez ve svém videoklipu a Heidi Klum na předváděcí akci svého parfému. A také motýlí křídla ztvárnila Kylie Minogue na obalu svého alba.

 

Šachovnicové vzory

Dalším velmi používaným vzorem jsou šachovnicové vzory, nejčastěji používané na podlaze, ale také na oblečení.

Tento znak je odkazem na zednářskou lóži, což symbolizuje dualitu, nebo-li dvojakost vesmíru, ale také všech věcí na planetě Zemi. Šachovnicové podlahy se navíc užívalo při rituálech zednářů, tzn., že značí polohu, kde probíhá rituál.
Šachovnicové vzory často užívá Rihanna ve svých videoklipech,
ku příkladu videoklip Who’s that chick. Dále pak šachovnicový vzor použila Lilly allen na obalu svého alba.  Beyonce ve svém videoklipu použila ztvárnění šachovnicového vzoru na pozadí.

 

Kočičí vzory

Velké kočky, kočičí vzory na oblečení, nebo v pozadí často používá zpěvačka Rihanna. Například z jednoho večírku, byla vyfocena fotografie, kde se spolu s Beyonce zrvárnily podobu koček. Dále pak Christina Aguilera, ve svém videoklipu.

 

Rozbitá zrcadla

Roztříštěná zrcadla, střepy a další symbolizují zotročenou  mnohočetnou osobnost. Samozřejmě tato symbolika může ztvárňovat pouze obyčejné rozbité zrcadlo, ale s přihlédnutím k faktu, že u těchto osobnosti jsou tyto a další mnohé znaky velmi časté, jedná se tedy jistě o další důkaz jejich příslušnosti k sektě iluminátů.

Tuhle tématiku velmi často volí Lady Gaga na svých koncertech, kde jsou její kostýmy ozvláštněny o střepy zrcadel.

 

Okovy

Pouta nebo okovy také velmi využívaným znakem zejména  v hudebních klipech. Značíte, že není cesty zpět z tohoto tajného společenství.

Například opět Lady Gaga na svých promo fotkách.

 

Satanismus
Obrácený kříž, pentagram a mnohé další se řadí k důležitým satanistickým znakům, musíme brát v potaz to, že ilumináti jsou přívrženci satanismu.

Často prezentovaný obrácený kříž má ve velké oblibě opět Lady Gaga, ku příkladu ve videoklipu Bad romance kde má tento vzor na prsou, rukávech a zádech. Je tedy jisté, že toto ozvláštnění jejího kostýmu nebylo zvoleno náhodně, nýbrž se skrytým úmyslem další propagace iluminátů po celém světě. Další její výstřelek spojený s tímto symbolem byl zachycen ve videoklipu k písni Telephone, kde se obrácený kříž nachází na jejím rukávu. Lady Gaga ale není zdaleka jediná, která používá symbol obráceného kříže ve své tvorbě. Dalším, velmi častým uživatelem tohoto znaku satanismu a pohrdání křesťanstvím je americký rapper Lil Wayne.

 

Symboly

Ilumináti nepoužívají, nejen znaky, které jsem zmínila v předchozích podkapitolách, ale také různé symboly pomocí rukou. Vševidoucí oko, had, „V“, patří mezi nejzásadnější , ale také nejpoužívanější symboly lidí, kteří  patří ke společenství Iluminátů.

Proč používají symboly a navíc takovým způsobem, že jsou skryty přímo před očima ?

Všechno co Ilumináti dělají, dělají jenom pro Satana. Jejich hlavním záměrem je mu sloužit a to ve všech stránkách. Jejich hlavním cílem je oblehat všechny lidi na planetě Zemi, aby společně se Satanem mohli skončit v pekle. Satan ale také klame svou elitu tím, že Ilumináti věří v Luciferské učení. Luciferské učení zní , že v Adam a Eva byli drženi jako vězni v zahradě Edenu a dostali se ven, jenom kvůli tomu, že dostali dar od Satana a to inteligenci a díky této inteligenci se člověk lehce stane bohem. Kvůli tomu Luciferskému učení vyzývají okultní společnosti hrdě boha jménem Satana.

Ilumináti zanechávají symboly, tak jako gangy zanechávají graffiti, značí si teritorium. A to jenom proto, aby lidé na planetě věděli, že ovládají množství aspektů jejich života.

 

 • Rain Man

Rain Man, je nejvíce používaná symbolika v textech písní, které pocházejí právě od příznivců společenství Iluminátů.

Slovo „ rain “ znamená jako podstatné jméno nebo sloveso v překladu z angličtiny déšť nebo pršet, ale když slovo „rain“ přeložíme z angličtiny jako vlastní jméno, tak zjistíme, že v přesném překladu je to někdo, kdo nám dává bohaté požehnání seshora.

Hlavním symbolem jsou všude padající peníze. Tento jev se nejčastěji vyskytuje v hip-hopových, ale také popových klipech.

Nejčastěji má vyobrazeny ve svých klipech padající peníze Lil Wayne, ale také Kenye West.

A kdo je to vlastně Rain Man ? V odborné literatuře je popisován jako ďábel, ten ďábel, o kterém umělci často mluví, že mu prodali svou duši.

Katy Perry uvedla v jednom rozhovoru, že chtěla být slavná v patnácti jako Amy Garnt, ale nevyšlo to, tak upsala duši ďáblovi. Dále pak Bob Dylen, také v jednom rozhovoru podotkl, že udělal špinavý obchod s peklem. Rapper Jay-z tvrdí, že Rain Man mu našeptal všechny texty, které kdy vytvořil.

Malá část umělců se veřejně přiznala, že upsala duši ďáblovi, někteří na něj poukazují pouze ve svých textech písní, jako například Eminem ve svém hitu Rain Man .

Dosud není známý proces , jak „obchod“ probíhá, ale na veřejnost vyšly informace, jak jsou k tomuhle „ obchodu“ umělci sváděni.

Umělec vstoupí do místnosti, kde se musí cítit hlavně pohodlně a dobře. Poté je mu představen velmi rozmanitý výběr drog a může si vybrat, jakou drogu chce. Po použití drogy mu představí různé celebrity, které se upsali, a také jejich luxusní život, aby dotyčného nalákali. Nakonec mu ukážou plnou místnost žen ( pro muže ) a je mu řečeno, že si může vybrat kterou chce. Ale tyto ženy jsou absolutně ovládány a umělec netuší.

Většina slavných zpěváků a zpěvaček se ohání tím, že ve svých klipech odkazují na slavný film o autistovi Rain Manovi. Ale Hollywood pojmenoval tento film právě proto Rain Man, aby se měli umělci čím bránit, když někdo je někdo obviní z odkazování na ďábla.

 

 • „V“

Tohle znamení bylo nejvíce používáno v 60 a 70 letech 20. století. Často bývalo zaměňování  se symbolem míru. Pravý význam tohoto symboly představuje splnění satanistického pravidla „Law of Fives“ Adama Weishaupta.

Nejčastěji tento symbol používali Michael Jackson, známá zpěvačka Fergie, ale také zpěvák ze skupiny U2 Bono Vox.

 

 • Had

Had je podle literatury dalším ztvárněním Baphometa, tedy Satana.

Had požírá svůj ocas, zatímco se pořád zvětšuje. Mnoho přívrženců satanismu tvrdí, že je to jako Satanova síla, která se neustále zvětšuje, ale také která se vytváří a ničí součastně.

Tématiku hadů zobrazuje například zmiňovaná zpěvačka Rihanna na obálce jednoho známého módního časopisu. Dále pak zpěvák Justin Bieber, který zobrazuje hada vztyčeným ukazováčkem a malíčkem.

 

 • Vševidoucí oko

Nejvýznamnějším symbolem Iluminátů je symbol vševidoucího oka.

Zobrazení Vševidoucího oka nad pyramidou najdeme například na rubu dolarové bankovky. Pyramida, která se nachází pod vševidoucím okem, se skládá z mnoha kvádrů a to podle historiků představuje hierarchii Iluminátů. Tím nejvyšším blokem je řada 13, poté následuje řada 33, a pak řada 500.  Jak říká literatura okem na špičce pyramidy je padlý anděl Lucifer.

Jiné literatury uvádí, že vševidoucí oko je symbol nadřazené bytosti, který si Ilumináti vypůjčili od starověkého Egypta.

Symboliku vševidoucího oka má nejvíce v oblibě zpěvačka Rihanna, a to tak, že si vždy zakryje jedno z očí  rukou a nebo si zobrazí před okem  symbol trojúhelníku pomocí prstů.

 

HUDEBNÍ PRŮMYSL

Musíme brát v potaz, že hudební průmysl je ta nejlepší cesta, jak společnost zmást a nebo naopak lidi k něčemu přimět. Spousty slavných osobností demonstrují různé znaky a symboly ve svých videoklipech nebo ve svých promo fotkách. Musíme hlavně brát v potaz to, že hudební klipy vznikají v velmi přísně kontrolovaném prostředí a to, co uvidíme nebo uslyšíme v nějakém videoklipu, tak tam opravdu být má.

Například. Když si pustíme slavnou větu amerického prezidenta Baracka Obamy „Yes, we can“ ( Ano, my můžeme. ) pozpátku, uslyšíme větu „ Thank you Satan “( Děkuji, Satane )

 

 • MTV – Analýza vánoční reklamy

MTV je hudební kanál, kde jsou vysílány všechny hudební klipy skoro všech známých umělců. MTV je pro Ilumináty důležité, protože propaguje hudbu a ta je pro Ilumináty nesmírně nepostradatelná.

Pro příklad uvedu jednu vánoční reklamu, která má na první pohled spousty Iluminátských, ale také satanistických znaků.

 

 • První scéna – obětní rituál

Malá holka, respektive blondýna v bílých šatech byla velmi oblíbenou obětí satanistických rituálů.

Dále chlapci – dvojčata , kteří drží dívku za její paže , jsou oblečeni stejně, a to není náhoda, protože černý oblek, bílá košile a černá kravata, bylo typické oblečení zednářů, kteří navštěvovali nějaký obřad nebo rituál. Chlapci jsou dvojčata právě proto, protože svobodní zednáři se nazývali bratry.

 

 • Druhá scéna – Násilí

Muž, který podle všeho pomáhá ženě, která ve videu omdlela, vypadá, že ji škrtí. Vždy po tomhle typu násilí při satanských obřadech následovaly nekrofilské akty.

 

 • Třetí scéna – Baphomet

Zvířecí hlava, která přistála muži na hlavě, je úplně stejná hlava, jako hlava Baphometa, což je jeden z nejvýznamnějších představitelů satanismu. Baphomet je vzor, který je uctívaný hlavně vyššími řády svobodných zednářů.

 

 • Čtvrtá scéna – Korunovace

Tohle je jedna z nejdůležitějších scén, která je nazývána jako konečná fáze naděje. Muž v tmavém obleku vypadá jako kněz nebo jiný duchovní.  Přehodí přes Baphometa bílou látku. Bílá látka znamená království, nebo také uctívání, což tohle značí , že kněz uctívá Baphometa jako svého boha.

 

 • Pátá scéna – Vánoční strom

Poslední scéna demonstruje úplné pošlapání křesťanské církve. Vánoční strom je v plamenech a po sléze je uplně celý zničen.

 

Miley Cyrus

Miley Cyrus je hlavně známá, jako malá hvězdička z televizního kanálu Disney Chanell, kde si zahrála hlavní roli ve velmi oblíbené pohádce Hannah Montana a podle zdrojů ji právě v téhle době Ilumináti začali stahovat na svou stranu.

Skončila na dětské televizním kanálu, začala se chovat jinak, vypadat jinak a také v jejich videoklipech můžeme najít Iluminátské znaky.

Ti co jsou jejími fanoušky, určitě dobře znají její hit a to píseň The climb. Když si opět pustíme tuto nahrávku pozpátku vyjde nám z toho její zpráva k Bohu, kde ho prosí o pomoc, protože se cítí úplně ztracená.

 

Závěr

Na světe existují spousty tajných společenství a tajných sekt, ale nabyla jsem dojmu, že společenství Ilumináti jsou opravdu nebezpeční. V podstatě mají celou planetu Zemi ve svých rukou.

Někteří lidé spekulují o jejich existenci, ale když si zadáme do vyhledávače termín Ilumináti, bude nám odryto více než sta tisíce odkazů a, to si myslím, že to není zanedbatelné číslo.

Téma téhle seminární práce jsem shledala velmi zajímavým. Bavilo mě hledání nových pravd, o kterých spousty lidí nemají ani tušení.

 

Zdroje

Dedopulos,Tim, SVOBODNÍ ZEDNÁŘI : neznámý svět nejznámějšího bratrstva v historii, Metafora, Praha, 2006

 • http://jedenacteho-zari.7x.cz/
 • http://www.astrolife.cz/?p=29403
 • http://www.dobakonce.cz/?p=5837
Další podobné materiály na webu: