Proč byste se měli začít učit španělsky?

Začít se učit nový jazyk je vždy dobrý nápad. Vyžaduje to energii, čas a úsilí, ale celá tato investice se určitě vyplatí. Tak proč to nezkusit se španělštinou?

Je to přece krásný a libozvučný jazyk! To je sice důvod dobrý, ale sám o sobě určitě nestačí. Čtěte dále a my vám dáme několik důvodu, proč byste se měli začít učit španělštinu.

 

Třetí nejpoužívanější jazyk

Podle statistik mluví španělsky asi 570 miliónů lidí a jejich počet se neustále zvyšuje. Je to třetí nejpoužívanější jazyk po čínštině a angličtině. A proč mluvíme o španělštině jako jazyku budoucnosti?

Jazykovědci předpokládají, že do roku 2050 bude více než 750 miliónů lidí španělsky mluvících. Takže pokud se teď rozhodnete pro navštěvování kurzu španělštiny, budete připraveni čelit budoucnosti a jejím nárokům!

 

Domluvíte se na mnoha místech světa

Jak jistě víte, španělsky se nemluví jen ve Španělsku. V Jižní Americe vládne španělština ve většině zemí (kromě například Brazílie, kde se mluví portugalsky). Je to pozůstatek bývalých španělských kolonií.

Ale nemusíme zůstávat pouze v Jižní Americe, pojďme se přesunout na sever do Spojených států Amerických. I když tam není španělština úředním jazykem, používá ji přes 50 miliónů obyvatel a číslo neustále roste.

 

Výhoda na trhu práce

Říká se, že anglicky už v dnešní době umí každý. Samozřejmě to není pravda a učit se a zdokonalovat se v kurzu angličtiny má vždy smysl. Každopádně ale platí, že čím více jazyků umíte, tím lepší bude vaše pozice při hledání práce. Zaměstnavatelé oceňují netradiční jazykovou výbavu a vy budete mít navrch.

 

Španělská kultura není jen Corrida

Španělé jsou velmi temperamentní a extrovertní a jejich kultura je nabitá touto horkokrevností a životem. Samozřejmě do ní patří býčí zápasy alias Corrida, ale Španělsko je proslavené i svou kuchyní, tradičním tancem Flamenco, skvělým fotbalem nebo umělci. A co teprve Machu Picchu v Peru?

Je toho zkrátka velká spousta, protože španělština je jazykem s tisíciletou bohatou historií, která je barevná a živá. Pokud do ní proniknete, pohltí vás a už nepustí. A je tu i bonus: konečně porozumíte, o čem zpívá Shakira nebo Enrique Iglesias!

Odrazový můstek k dalším románským jazykům

Jazykový základ španělštiny vychází z latiny a je tím pádem podobný s dalšími románskými jazyky. Když umíte španělsky s velkou pravděpodobností a trochou snahy se domluvíte i s Italem nebo Portugalcem. Samozřejmě je to ale také motivace pro to, abyste se další románské jazyky začali učit! Znalosti z kurzu španělštiny vám v tom pomohou.

 

Intenzivní španělský rok

Možná byste chtěli vycestovat na delší dobu do španělsky mluvících zemí. Nebo tam studovat vysokou školu. Nebo se zkrátka odstěhovat za sluníčkem a mořem. Nezazlíváme to a rozumíme. Zároveň ale víme, že to vyžaduje určitou přípravu!

Můžete se přihlásit do pomaturitního studia španělštiny, během kterého se budete intenzivně věnovat všem aspektům jazyka. Pokud hledáte opravdu rychlé a účinné zlepšení jazykových znalostí, je pomaturitní španělština to pravé pro vás. A není to jen pro čerstvé maturanty!

Dali jsme vám několik důvodů, proč byste se měli začít učit španělsky. Pokud jsme se vám trefili do noty a vy jste odhodlaní to vyzkoušet, neváhejte a přihlaste se do kurzů španělštiny v Jazykové škole PELICAN!
Další podobné materiály na webu: